Aktualności

Wyniki zespołów młodzieżowych Spójni Ośno

Zespół młodzików już w czwartek rozegrał w Żubrowie zaległe spotkanie, gdzie zmierzył się ze Stalą Sulęcin, a mecz zakończył się wynikiem remisowym 1:1, a gola dla naszego zespołu strzelił Emil Kuzajewski. W niedzielę nasi młodzicy udali się do Kostrzyna, gdzie spotkali się zespołem Lech Poznań FA Dariusz Dudka Kostrzyn. Mecz zakończył się wygraną zespołu z Kostrzyna 3:2, choć do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Po przerwie gospodarze szybko strzelili trzy gole, na które Spójnia odpowiedziała dwoma trafieniami Marka Trzeciaka, a na więcej nie wystarczyło już czasu.

Drużyna orlików uległa w Bledzewie 1:6, a jedynego gola dla naszego zespołu strzelił Jacek Biernacki. Juniorzy młodsi Spójni udali się do Gorzowa Wlkp. Na stadion Warty, gdzie zmierzyli się z Wartą III. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 8:1, a piękną bramkę dla Spójni, po podaniu Maksymiliana Szmaragowskiego, strzelił Jakub Paszkowski.

 

IV LIGA: Spójnia Ośno - Syrena Zbąszynek 1:1 (0:0)

 


Remisem 1:1 do zakończyło się spotkanie siódmej kolejki rozgrywek o mistrzostwo IV ligi lubuskiej, w którym Spójnia Ośno podejmowała ZAP Syrenę Zbąszynek. Pierwsza połowa meczu bardzo przeciętna jako widowisko piłkarskie, gdzie niewiele składnych akcji przeprowadziły oba zespołu, a powodem zbyt dużo niedokładności i strat piłki. Dla Spójni blisko zdobycia gola był Dawid Szczeciński, gdy po wrzucie piłki z autu Pawła Janika, piłka – po uderzeniu Dawida głową – minęła bramkę tuż obok słupka. Tuż przed zejściem do szatani na przerwę goście mieli znakomitą okazję na bramkę, gdy po szybkiej kontrze, zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem, ale Jego strzał był niecelny i zbyt słaby, żeby zaskoczyć Wojciecha Abraszka.

 

Czytaj więcej...

Wyniki zespołów młodzieżowych Spojni Ośno

Z początkiem września swoje rozgrywki rozpoczęły zespoły młodzieżowe Spójni Ośno. W pierwszych kolejkach nasze drużyny wystartowały ze zmiennym szczęściem. Najlepiej swoje zmagania rozpoczął zespół orlików, który pokonał w Skwierzynie miejscową Pogoń 8:2. Drużyna juniorów młodszych wysoko uległa na własnym stadionie Czarnym-Browar Witnica aż 0:19, zaś młodzicy pechowo ulegli 0:2 w meczu z Orłem Międzyrzecz.

W drugiej serii spotkań juniorzy przegrali w Krzeszycach 0:6, młodzicy w Skwierzynie wygrali z miejscową Pogonią 2:0, po golach Adama Kseja i Filipa Smorowińskiego, zaś orliki najpierw rozgromili w Ośnie Lubuskim Spartak II Deszczno 30:4 (14 goli Jacek Biernacki, 10 goli Kamil Bąk, 5 goli Oskar Tarasek i 1 gol Kyryło Baibakow), a następnie przegrali w Słubicach z orlikami Słubickiej Akademii Piłkarskiej 3:8, gdzie gole dla Spójni strzelili Oskar Tarasek, Kamil Bąk i Daniel Łubowski..

III runda Pucharu Polski: SKP Słubice - Spójnia Ośno Lub.


SKP Słubice   - Spójnia Ośno Lub.

 

0 : 3 (0 : 1)

 

gole dla Spójni:

Mateusz Dura - rzut karny -faulowany Michał Dyc,

Dima Borovichuk - dośrodkowanie Mateusz Krasiński,

Dawid Szczeciński - podanie Michał Dyc.

Czytaj więcej...

6 kolejka IV ligi: TS Masterchem Przylep - Spójnia Ośno


 Pierwsze wyjazdowe spotkanie Spójni Ośno i pierwsza porażka, choć po wyrównanym i bardzo dobrym meczu w wykonaniu naszych zawodników. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, a kibice mogli być zadowoleni z jakości i poziomu gry jaki zaprezentowały oba zespoły. Początek meczu lepszy w wykonaniu Spójni, która nie pozwalała zagrozić swojej bramce i wyprowadzała groźne ataki. W 15 minucie blisko gola dającego prowadzenie Paweł Gurgul, który przejął piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pawła Janika, ale bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika boiska Pawła Janika zamieniło się strzał, a piłka poszybowała nad bramkarzem, ale odbiła się od poprzeczki. Również gospodarze mieli swoje okazje, gdy groźnie lewą nogą strzelał na bramkę Krzysztof Marczak, ale piłka poszybowała pół metra nad bramką. W 35 minucie bomba z rzutu wolnego Wojciecha Popieleckiego, ale Wojciech Abraszek poradził sobie z tym uderzeniem. Tuż przed przerwą znakomitą okazję miał Maciej Łodyga, ale posłał piłkę nad poprzeczką, a i tak asystent sędziego zasygnalizował pozycję spaloną.

Czytaj więcej...

5 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Odra Bytom Odrz.


 Udany start naszego zespołu w rozgrywkach IV ligi, który jest niepokonany po pięciu kolejkach, zasługując na pozycję w czołówce tabeli. W bieżącej kolejce Spójnia podejmowała Odrę Bytom Odrzański, zasłużenie pokonując rywali 3:1(1:0). Początek meczu lepszy w wykonaniu gości, ale po kwadransie gry wzrastała przewaga Spójni, a na gola trzeba było poczekać do 30 minuty, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Henryka Kurdykowskiego, Mateusz Krasiński trafił do bramki Odry. Wcześniej zakotłowało się w polu karnym gości kilka razy, a blisko gola byli Dawid Szczeciński, Paweł Gurgul i Mateusz Krasiński.

Czytaj więcej...

BADANIA LEKARSKIE!

INFORMUJEMY,

ŻE W SOBOTĘ 1 WRZEŚNIA

ODBĘDĄ SIĘ BADANIA LEKARSKIE WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW MKS SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE.

BADANIA ZOSTANĄ PZEPROWADZONE NA STADIONIE SPORTOWYM W OŚNIE LUBUSKIM,

OD GODZINY 14.00.

OBECNOŚĆ ZAWODNIKÓW OBOWIĄZKOWA

4 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Czarni-Browar Witnica


 Już w czwartek 23 sierpnia Spójnia rozegrała spotkanie 4 kolejki lubuskiej IV ligi, w której podejmowała na własnym stadionie Czarnych-Browar Witnica. Wynik identyczny i  podobny przebieg spotkania jak z Dębem Sława-Przybyszów, gdzie główna różnica była taka, że tym razem to Spójnia dwukrotnie odrabiała straty do prowadzących gości.

Pierwszy kwadrans gry z przewagą Witnicy, która w dziesiątej minucie meczu objęła prowadzenie. Przypadkowe zagranie ręką naszego obrońcy i sędzia uznał, że gości zasłużyli na rzut karny, który pewnie wykorzystał Paweł Hojka. Chwilę później rozmiar prowadzenia przyjezdnych mógł się zwiększyć, gdy napastnik gości posłał bombę w kierunku bramki Wojciecha Abraszka, ale piłka odbiła się od słupka. Od tego momentu Spójnia coraz groźniej atakowała, czego efektem kilka rzutów rożnych i rzutów wolnych w okolicach pola karnego Czarnych. Po faulu na Dawidzie Szczecińskim 20 metrów od bramki gości, do piłki podszedł Henryk Kurdykowski, który silnym strzałem posłał piłkę tuż przy słupku i Spójnia wyrównała stan rywalizacji.

Czytaj więcej...

3 kolejka IV ligi: Spójnia Ośno - Dąb Przybyszów

 


Dwukrotnie Spójnia obejmowała prowadzenie i dwukrotnie goście doprowadzali do remisu, a ostatecznie spotkanie trzeciej kolejki zakończyło się wynikiem 2:2.

 

Pierwsze pół godziny gry z optyczną przewagą Dębu, który wyraźnie dążył do szybkiego objęcia prowadzenia, dającego kontrolę nad spotkaniem. Goście kilkakrotnie groźnie strzelali na bramkę Wojciecha Abraszka, i byli blisko osiągnięcia swojego celu, ale to jednak Spójnia pierwsza zdobyła bramkę. Akcję prawą stroną boiska zakończyło dośrodkowanie Michała Dyca w pole karne, gdzie Dawid Szczeciński uderzeniem głową wpakował piłkę do bramki. Niestety przy strzale zderzenie głowami naszego napastnika z obrońcą gości i obaj musieli opuścić boisko. Pięć minut później goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Damiana Kopenhagena.

 

Czytaj więcej...

2 kolejka lubuskiej IV ligi: Spójnia Ośno - Korona Kożuchów

 


W drugiej kolejce rozgrywek o mistrzostwo czwartej ligi lubuskiej, Spójnia Ośno miało udać się do Kożuchowa, jednak z uwagi na remont tamtejszego stadionu, mecz odbył się w Ośnie Lubuskim. Spotkanie dobrze zaczęło się dla naszego zespołu, gdy już w czwartej minucie meczu, Spójnia objęła szybkie prowadzenie. Wrzut z autu Pawła Janika w pole karne gości, gdzie głową do bramki piłkę skierował  Dawid Szczeciński. Kolejne minuty dość wyrównane i niewiele okazji na gola z obu stron, a wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Czytaj więcej...


Herb Ośna Lubuskiego

MKS Spójnia jest finansowany z budżetu Gminy Ośno Lubuskie.

Wspierają nas:


Iltrans

Bloominess

bs ośno

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Nadleśnictwo Ośno Lub.

Dariusz Kozakiewicz

alu-met ośno

Zenon Maśluk

Apteka przy Ratuszu

Apteka przy Ratuszu

»

Kolejny mecz

SPÓJNIA - IV LIGA LUBUSKA 

 

 
Miejsce: OŚNO LUBUSKIE
 
SOBOTA
 
20.10.2018 godz. 15.00

 

SPÓJNIA

..:..

POLONIA


 

pozostałe mecze 12 kolejki:

--------------------------------

 

Tęcza - Czarni

Odra - Dąb

TS Przylep - Korona

Syrena - Pogoń

Lubuszanin - Arka

Ilanka - Falubaz

Sprotavia - Carina

 

 

 

 


 

 

»

Poprzedni mecz

13.10.2018

SPÓJNIA

0:3

TĘCZA

 

 

tabela IV Ligi Lubuskiej:
1. FALUBAZ ZIELONA GÓRA    31
2. TĘCZA KROSNO ODRZAŃSKIE 25
3. DĄB SŁAWA-PRZYBYSZÓW    20
4. TS PRZYLEP              20
5. CARINA GUBIN            20
6. SPÓJNIA OSNO LUBUSKIE   17
7. SYRENA ZBĄSZYNEK        16
8. STEINPOL-ILANKA RZEPIN  13
9. POGOŃ ŚWIEBODZIN        13
10.ARKA NOWA SÓL           13
11.CZARNI-BROWAR WITNICA   10
12.KORONA KOŻUCHÓW          9
13.ODRA BYTOM ODRZAŃSKI     9
14.POLONIA SŁUBICE          9
15.LUBUSZNAIN DREZDENKO     8
16.SPROTAVIA SZPROTAWA      8         


 

»

Ostatnio edytowane strony